ATRAKCJE TURYSTYCZNE W OKOLICY

atrakcje-poddąbie-latarnia

Latarnia morska w Czołpinie

Wybierając Poddąbie nasi Goście mają do wyboru szereg ciekawych miejsc, które z pewnością warto zobaczyć. Wśród nich znajdują się zarówno atrakcje naturalne, jak i historyczne. Jeśli więc zwiedzanie jest częścią Waszego przepisu na udany wypoczynek nad morzem, zapraszamy do poznania naszej okolicy.

Poddąbie co warto zobaczyć?

 

Okoliczne miejscowości to prawdziwa skarbnica miejsc wartych odwiedzenia. Czołpino atrakcje ma pierwszorzędną! Do najbardziej znanych atrakcji historycznych i architektonicznych okolic Rowów należy bowiem Latarnia morska Czołpino położona jest pomiędzy Łebą, a Rowami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Z wieży widokowej podziwiać można piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego, widoczne są również ruchome wydmy w Czołpinie oraz w Rąbce, a także wzgórze Rowokół.
Do latarni z Poddąbia można dojechać samochodem (ok. 30 km w kierunku Rowów, a dalej Smołdzina) lub pieszo wzdłuż plaży ok. 23 km.


Opuszczona jednostka wojskowa

Ciekawą atrakcją turystyczną wartą zobaczenia w okolicach Poddąbia jest opuszczona jednostka wojskowa nr 4961 69 dywizjonu rakietowego OP położona w lesie pomiędzy Poddąbiem, a oddaloną o 2 kilometry Dębiną.

Militarne obiekty warte odwiedzenia

 

Na terenie jednostki, położonej na 22 hektarowej działce, znajdują się budynki wojskowe, bloki mieszkalne i techniczne, stacje radarowe, schrony wojskowe i stanowiska wyrzutni rakiet. Są też stanowiska kierowania ogniem i obrony przeciwlotniczej.
Obecnie teren znajduje się w rękach prywatnych.
Do jednostki prowadzi od strony Dębiny asfaltowa droga. Najlepsze wejście do obiektu to ścieżka od strony morza, od Poddąbia w prawo plażą, dalej wejście na klif i w prawo czerwonym szlakiem do ogrodzenia.

Ruchome Wydmy

Nadmorski krajobraz morza Bałtyckiego to prawdziwa kopalnia unikatowych cudów natury. Tymi widokami nie sposób się znudzić, jednak są miejsca szczególnie warte odwiedzenia. 

Poddąbie i okolice atrakcje naturalne

 

Unikatowe w skali Europy ruchome wydmy, położone są około 20 km na wschód od Poddąbia. Największe ruchome wydmy to Łącka Góra, leżąca w miejscu dawnej osady Łączka oraz tzw. Góry Sowie koło Kluk i Smołdzina. Widoki przypominają krajobraz afrykańskiej pustyni…
Wydmy znajdują się na terenie utworzonego w 1967 r. Słowińskiego Parku Narodowego, zwanego początkowo także Parkiem Kaszubskim. Jego powierzchnia wynosi 18 tys. ha. Rezerwat znajduje się na liście światowych Rezerwatów Biosfery. Pierwsze wydmy znajdują się już w okolicy Czołpina i rozciągają się aż do Łeby.

Park Jurajski

Park Dinozaurów w Łebie to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy. Planując wakacje w tym nadmorskim kurorcie, jeden dzień musisz koniecznie zarezerwować na wizytę tutaj. 

Wyjątkowa atrakcja dla dzieci – śladami dinozaurów

 

Park Dinozaurów zajmuje ponad 20 ha powierzchni oferując wiele atrakcji, które zapewniają niezapomniane przeżycia, nie tylko dzieciom. Wizyta w parku to interesująca przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii. Prawdziwie prehistoryczny krajobraz to ścieżki wiodące śladami naszej historii, pełne ciekawych i rozwijających wyobraźnię eksponatów. Spotkacie tu nie tylko trójwymiarowe gady naturalnej wielkości, ale również będziecie mogli poszukać złota w starej płukalni, przejechać się pojazdem Flinstonów lub Dino kolejką, obejrzeć filmy w 7D, czy przeżyć przygodę w Zamku Strachu.  

Prehistoryczny Las

Teraz na wszystkich turystów, odwiedzających hotel Poddąbek czeka wyjątkowa atrakcja  w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. 

Prawdziwe cuda natury w Rowach

 

Na plaży koło Czołpina morze odsłoniło prehistoryczny las sprzed ponad 3 tysięcy lat. Bałtyk odkrył przed nami pnie drzew będących pozostałością dębowo-bukowej puszczy, która została prawdopodobnie zniszczona przez potężny pożar. Las rósł prawdopodobnie kilkadziesiąt kilometrów od linii brzegowej. Według jednej z hipotez las stopniowo niszczyło osadnictwo. Druga hipoteza mówi właśnie o pożarze, który miał strawić puszczę trzy tysiące lat temu.